Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Zabawa oświetleniem

Zaprojektował ją w 1992 roku dla marki Foscarini, włoski charyzmatyczny designer Ferruccio Laviani. To niebanalne połączenie metalu i szkła obrazuje styl jego pracy – odwagę i zabawę kolorem, formą, kształtem. Lampa prezentowana była w październiku 2018 roku na warszawskich targach wnętrzarskich Mood Concept, których Laviani był gościem specjalnym. Wygłosił tam prelekcję na temat swoich doświadczeń w projektowaniu przestrzeni komercyjnych oraz przestrzeni wystawienniczych dla firmy Kartell na Salone del Mobile w Mediolanie.

Kolory podstawowe…kolory intensywnego życia

Jest kolorowa jak życie zawodowe jej autora. Ferruccio Laviani pracował dla awangardowej, zaliczanej do nurtu anty-designu grupy Memphis. Był dyrektorem artystycznym takich marek jak Flos, De Padova, Foscarini, Moroso, Society i Emmemobil. Zajmował się scenografią i projektowaniem wnętrz dla filmu. Od 1991 roku współpracuje z firmą Kartell, na początku jako konsultant odpowiedzialny za projektowanie przestrzeni ekspozycyjnych i design produktów, które z czasem stały się bestsellerami. W 1997 r. Laviani zaprojektował i stworzył nowy markowy sklep w Mediolanie wraz z nową ogólnoświatową tożsamością korporacyjną marki Kartell. Do dziś jest dyrektorem artystycznym firmy. Jego potrfolio nie kończy się na tych osiągnięciach – to autor wystaw oraz projektów topowych sklepów, restauracji i innych wnętrz komercyjnych; tworzy dla wielu marek ze świata designu, mody i wnętrz.

Własna interpretacja

Jest niezapomniana – czaruje oryginalnością. Szokuje bogactwem kolorów i niebanalnym kształtem. Cechuje ją lekkość i płynność. Zachwyca jakością wykonania. Wywołuje silne i skrajne emocje: albo ją pokochasz, albo znienawidzisz. Przyciąga uwagę w surowych minimalistycznych wnętrzach. Jest dominująca, nie lubi sąsiedztwa równie odważnych form.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter