Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Co robimy?

Firma Foormat współpracuje z wiodącymi pracowniami achitektonicznymi, projektowania wnętrz i krajobrazu, agencjami nieruchomości, finansowymi i ubezpieczeń oraz firmami developerskimi. To innowacyjne rozwiązanie, które w jednym miejscu skupia sprawdzonych specjalistów wielu branż i zapewnia kompleksowość usług.

Miejsce na ziemi

Otrzymaliśmy zlecenie wyszukania odpowiedniej działki pod budowę domu dla 4 osobowej rodziny.

Ustaliliśmy, że kluczowa jest lokalizacja nieruchomości:
-południe Warszawy
-z dala od centum miasta
-w otulinie lasu
-w bezpośredniej bliskości terenów rekreacyjnych oraz infrastuktury: szkół, przedszkoli…
-w sąsiedztwie nowej zabudowy
-z dogodnym dojazdem do miasta.

Wnikliwa analiza potrzeb inwestora zawęziła nasze poszukiwania do rejonu Zalesia Dolnego, Bobrowca i Magdalenki. Wszystkie kryteria spełniało 7 oferowanych działek. Ostatecznie, oczarowane pięknem starego drzewostanu małżeństwo, znalazło swoje miejsce na ziemi w Zalesiu Dolnym. Przy wyborze kierowali się również bliskością rekomendowanej przez nas prywatnej Szkoły Marzeń i prowadzonego przez wybitnego pedagoga Przedszkola nr 8 na ul. Ks. Józefa. Istotne było również sąsiedztwo Chojnowskiego Parku Krajobrazowego z kompleksem rekreacyjnym Górki Szymona. Niedawno wybudowana południowa obwodnica Warszawy skróciła czas dojazdu do stolicy.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Uzyskaliśmy informację, że klient planuje w ciągu 1,5 roku zamknąć etap budowy domu “pod klucz” ze względu na termin rozpoczęcia nauki 6 letniego syna. Inwestor prowadzi przedsiębiorstwo, które angażuje jego czas i energię. Zlecił nam kolejne działania: rekomendację pracowni architektonicznej oraz firmy zajmującej się usługami finansowymi. Projekt domu wybrany z naszej bogatej bazy został dostosowany do potrzeb rodziny. Profesjonalna agencja, o zasięgu ogólnopolskim, współpracująca z większością banków, pośredniczyła w uzyskaniu kredytu na budowę wymarzonego lokum.

Budowa…
pracujemy wyłącznie z najlepszymi wykonawcami

Każdy, kto wybudował dom wie, że jest to ogromne wyzwanie. Uczymy się na błędach …. i na pierwszej realizacji. Współpraca z firmą budowlaną, która udziela 10-letniej gwarancji na cały wykonywany zakres usług, minimalizuje ryzyko. Po naszej stronie była również dokumentacja potrzebna do uzyskania pozwolenia na budowę, przyłączy oraz odbioru budynku. Na tym etapie zaczęła się również praca projektanta wnętrz, który zebrał informacje na temat gustów i upodobań, w celu dostosowania aranżacji wnętrz do potrzeb rodziny. Inwestorzy preferują nowoczesny, oszczędny styl, korespondujący z bryłą budynku. Kamień, naturalne drewno, biel, beże, szarości … minimalistyczna natura w eleganckim wnętrzu.

Las … Wiekowe sosny i dęby za oknem.

Zaprojektowaliśmy ogród, który nie ingerował w nadzwyczajną scenerię starego lasu. Pomiędzy drzewami pojawiły się rododendrony, a w nasłonecznionej części działki – zielnik. Duże ceramiczne donice z oleandrami, w otocznieniu eleganckich mebli ogrodowych, stanęły na tarasie, który stał się ulubionym miejscem spotkań.

Wszystkie prace związane z budową domu “pod klucz” zakończyły się w przewidywanym terminie.

Dziękujemy za zaufanie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter