Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Hala targowa

Projekt obejmujący przywrócenie wnętrz Hali Targowej w Bydgoszczy, powstałej w 1906 roku do pierwotnej funkcji. Hala od paru lat stała nieużytkowana, dlatego powstał pomysł przywrócenia jej do dawnej użyteczności. Ideą całego projektu było stworzenie miejsca, które spełniałoby cele handlowe oraz wypoczynkowe, w taki sposób by zachęcało wizualnie przyszłych klientów. Głównymi produktami w handlu miałyby objąć produkty regionalne zapisane na listę produktów tradycyjnych. Hala jest połączeniem stylów neogotyckich i modernistycznych.
Głównym działaniem projektowym było podzielenie obiektu na dwie strefy: handlową i degustacyjną. Zastąpiono nieestetyczne stoiska handlowe na nowoczesne i funkcjonalne z akcentami stylizowanymi, zaprojektowane w ten sposób, aby spełniały oczekiwania i potrzeby sprzedawców. Renowację także przeszły zabytkowe stoiska, które funkcjonowały od samego początku istnienia hali. Odnowiono również całość starej konstrukcji stalowej hali, stawiając na ciemnozielony kolor zainspirowany europejskimi realizacjami. W projekcie postawiono na białe ściany oraz czarno-białą, geometryczną glazurę by stanowiły kontrast z konstrukcją. W całości dostosowano odpowiednie oświetlenie harmonizujące z industrialnym stylem wnętrza.
Akcentem w całym projekcie stanowi zaprojektowana antresola – strefa wypoczynkowa, która jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu ze znajomymi oraz degustowania regionalnych produktów. Dodatkowo jest ona dobrze nasłoneczniona od strony okiennej oraz świetlika rozciągającego się wzdłuż całego dachu hali.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter