Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Dom w górach

Projekt domu jednorodzinnego o łącznej powierzchni 200m², położony nad jeziorem w górach. Głównym założeniem projektu było stworzenie prostej bryły budynku z dodatkiem punktu widokowego, przypominającej w funkcji ambonę widokową.
Dom został podzielony na strefę dzienną oraz wypoczynkową na tarasie. W projekcie dominują materiały drewniane, przełamane surowością betonu oraz dodatkami w odcieniach bieli, szarości i turkusu, nawiązując do skandynawskiego stylu wnętrz. Wprowadzone zostały duże przeszklenia w salonie by naturalnym światłem podkreślić ciepło i strukturę drewna. Miało to także na celu reprezentowania widoku na jezioro oraz góry.
Dodatkowym materiałem zastosowanym w projekcie są dobrej jakości włoskie tapety o niepowtarzalnym wzornictwie, wpisujące się w zaprojektowany styl. Strefa dzienna domu jest otwarta. Głównym jej akcentem jest zaprojektowany na środku szklany boks pełniący funkcję pracowni. Drugim ciekawym miejscem w budynku jest taras na dachu, będący punktem widokowym jak również strefą odpoczynku i relaksu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter