Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Dom na skałach i wnętrza

Projekt przedstawia koncepcję domu, który został umieszczony na terenach skalistych, nad rzeką. Dzięki oszczędności formy, doborowi naturalnych materiałów, minimalistyczny budynek wpisuje się w otaczający krajobraz. Część budynku wraz z tarasem osadzona jest na palach, dzięki czemu sprawia wrażenie lekkiej bryły. Wnętrza zostały zaaranżowane przestronnie i minimalistycznie. W wyposażeniu wnętrz zostały zastosowane: na ścianach, wielkoformatowe płyty betonowe i drewniane, natomiast posadzki betonowe, drewniane oraz żywiczne. Duże okna zacierają granice pomiędzy wnętrzem i zewnętrznym otoczeniem, a pejzaż dobrze wpływa na samopoczucie domowników i klimat budynku. Warto podkreślić, że naturalnie ukształtowany teren, z pewnością wpłynął na taki, a nie inny projekt tego domu.

Miejsce wypoczynku z regałami na książki

Projekt zakłada przestrzeń dla użytkowników lubiących czytać książki i szukających w pędzącym trybie życia odrobiny relaksu w swoich czterech ścianach. Domowa biblioteka została wyposażona w regały, a pomiędzy nimi umiejscowione siedzisko z poduszkami. Biel, drewno, szara wykładzina to z pewnością materiały dobrze wpływające na samopoczucie czytelników w projektowanej przestrzeni. Zastosowana tapeta idealnie wpisuje się we wnętrze domowej biblioteki. To sieć ukrytych słów, które ukazują się po dłuższym wpatrzeniu odbiorcy.

Wizualizacja Łazienki

W projekcie koncepcyjnym łazienki została wydzielona strefa relaksu z dużą wanną. Wytycza ją drewniany podest w centralnej części. Ważnym aspektem w projektowaniu było uwzględnienie komfortu i poczucie relaksu użytkującego. Kąpiel z widokiem na otaczający krajobraz, duża przestrzeń użytkowa, czy odpowiedni dobór materiałów powodują, że łazienka staje się miejscem, gdzie można na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Choć cała łazienka jest w szarościach, czerniach i drewnie, to ważne jest, że inwestor ma możliwość zaaranżowania jej dodatkami w ulubionych kolorach, które gdy mu się znudzą zawsze można wymienić na inne.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter