Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Biblioteka

Projekt obejmujący modernizację wnętrz Biblioteki Rejonowej w Szubinie o powierzchni ok. 800m², powstałej w latach siedemdziesiątych.
Placówka ma bardzo szeroki wkład nie tylko w czytelnictwie, ale również w wydarzenia kulturalne i edukacyjne na terenie całej gminy. Stąd powstał pomysł odświeżenia starego stylu wnętrz i dostosowanie do dzisiejszych potrzeb użytkowników.
Ideą projektu było stworzenie nowoczesnego, funkcjonalnego i przyjaznego miejsca by można było spędzać czas i relaksować się przy dobrej lekturze czy spotkaniach i warsztatach. Zmiany najbardziej objęły pomieszczenia czytelni oraz wypożyczalni dla dzieci i dorosłych. Wnętrza zyskały na większej funkcjonalności poprzez zaaranżowanie odpowiedniej ilości designerskich siedzisk, kanap, stanowisk komputerowych, miejsc do pracy oraz odpowiedniego rozplanowania regałów na książki i czasopisma. Zaprojektowano także system nowoczesnego oświetlenia dostosowanych do prawidłowego czytania. W projekcie dominują biele, szarości oraz materiały drewniane przełamane kolorystycznym akcentem w postaci siedzisk czy dekoracji. Wyjątkiem bardziej kolorystycznym są miejsca przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Całość wnętrz nabrała minimalistycznego, nowoczesnego charakteru oraz zyskała na funkcjonalności niezbędnej dla dzisiejszych użytkowników biblioteki.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter