Zaznacz stronę
logotyp Foormat

Projektujemy doświadczanie komfortu

| |
Moje konto -
       | |
Moje konto   -   
MENUMENU

Dom urządzony wedle potrzeb

Dom urządzony wedle potrzeb jego właściciela gwarantuje komfort mieszkania i wygodę w codziennym życiu. Wychodząc z tego założenia, postanowiliśmy dogłębnie poznać preferencje, hobby i styl życia Klientów, którzy zgłosili się do nas, chcąc odmienić wygląd swojego mieszkania. Brak czasu i niezbędnych umiejętności, a także codzienne zabieganie sprawiły, że rodzina nie miała możliwości samodzielnie zająć się aranżacją mieszkania – postanowiła więc zlecić tę usługę specjalistom. Przebudowa, wyburzenie ściany i zupełnie nowa aranżacja wnętrza sprawiły, że mieszkanie nabrało zupełnie nowego charakteru, a jego właściciel, wraz z rodziną, wreszcie spędzają w nim czas z niemałą przyjemnością.

Początki remontu – plany i aranżacje.

Mieszkanie będące domem dla małżeństwa z dwójką dzieci sprawiało wrażenie ciasnego i przytłaczającego. Aby to zmienić, przygotowaliśmy projekt, zakładający wyburzenie ściany oddzielającej kuchnię od pokoju dziennego.Ten sposób aranżacji pozwolił na uzyskanie otwartej przestrzeni – to rozwiązanie, które z powodzeniem stosowane jest w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni. Umożliwiło to stworzenie od podstaw nowego aneksu kuchennego. Po konsultacji z Klientem wspólnie zdecydowaliśmy się również na całkowitą przebudowę łazienki – okazało się, iż prowadzącej aktywny tryb życia rodzinie znacznie lepiej posłuży kabina prysznicowa – zamiast wanny, która zajmowała zdecydowanie zbyt dużo miejsca w niedużym pomieszczeniu.

Aby przygotować dobry projekt funkcjonalny wnętrza, należy dokładnie poznać oczekiwania Klienta, jego upodobania, styl życia i hobby. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z osobami o konkretnych preferencjach – cała rodzina zdecydowanie lepiej czuła się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, z nutką stylu rustykalnego, aniżeli wewnątrz pomieszczeń umeblowanych minimalistycznie, geometrycznie i nowocześnie. Architekt wnętrz, po konsultacji z Klientami, zaprojektował salon i kuchnię, stawiając na naturalne, jasne barwy: beż, kolor piasku, jasny brąz i biel. W sypialni wybraliśmy połączenie drewnianych mebli i zieleni, zaś w pokojach dziecięcych – jasne, pastelowe barwy. Problematycznym pomieszczeniem była łazienka – niewielkie i ciasne pomieszczenie trudno jest ciekawie zagospodarować. Wspólnie z Klientami postawiliśmy na białe płytki na ścianach i podłodze, prosty wystrój i duże lustro na ścianie, mające optycznie powiększyć powierzchnię.

Po ostatecznym zatwierdzeniu projektu przez Klientów, posłużyliśmy pomocą w odnalezieniu i zamówieniu wszystkich niezbędnych materiałów.

Realizacja projektu

Już na samym początku musieliśmy stawić czoło trudnościom – gdy nasza ekipa remontowa przybyła na miejsce, okazało się, że dostawa płytek ceramicznych i niezbędnych do ich układania akcesoriów okazała się być błędna. Nasi Klienci otrzymali w efekcie płytki o złym kolorze, w dodatku było ich mniej, niż powinno. Natychmiastowa interwencja z naszej strony i rozmowa z pracownikiem sklepu pozwoliła jednak szybko rozwiązać problem, i z niewielkim opóźnieniem przystąpiliśmy do pracy. Oferując nadzór wykonawczy nad przeprowadzanymi pracami, cały czas mieliśmy kontrolę nad tym, co dzieje się w mieszkaniu, na bieżąco informując Klientów o postępie prac.

Po zakończeniu remontowej części prac w pomieszczeniach pojawiły się nowe meble. Dzięki zastosowaniu drewna i jasnych barw, kuchnia zyskała rustykalny charakter, a sypialnia doskonale oddawała zamiłowanie Klientów do natury, zieleni i lasów. W pokojach dzieci umieściliśmy bezpieczne i funkcjonalne szafki z dużą ilością półek i szuflad – był to sposób na rozwiązanie problemu wiecznego bałaganu i braku miejsca na przechowywanie rzeczy.

Mając na uwadze wiele możliwych scenariuszy przyszłych wydarzeń, Klientom zaproponowaliśmy ubezpieczenie nieruchomości. Decydując się na skorzystanie z tej oferty, zapewnili sobie pewność, że ich świeżo wyremontowane mieszkanie jest bezpieczne. Zadowolenie całej rodziny, sprawne przeprowadzenie prac i kompleksowa pomoc podczas remontu – to wszystko świadczy o profesjonalizmie usług i tym, że można i warto nam zaufać.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Foormat 2019

zasubskrybuj nasz newsletter